Kırıkkale'de Kuraklığa Karşı Birlik ve Beraberlik: Yağmur Duası ve İmece Ekmeği! Kırıkkale'de Kuraklığa Karşı Birlik ve Beraberlik: Yağmur Duası ve İmece Ekmeği!

Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan Meke Gölü, son zamanlarda karavanlı turistlerin gözdesi haline geldi. Muhteşem manzarası ve sakin atmosferi ile turistleri cezbeden gölde, gün doğumu ve gün batımını izlemek için günlerce kamp yapanlar bile var.

Meke Gölü'ne her gün en az 25 karavanlı turist geliyor. Birçok turist gölde kamp yapıp Kapadokya'yı da ziyaret ediyor. Alman turistler Nicole ve Albrecht ile fotoğraf tutkunu Lucas Winke de Meke Gölü'nün güzelliğine hayran kalanlar arasında.

Alman fotoğrafçı Winke gölde 4 gündür kamp yapıp fotoğraflar çektiğini belirterek, "Dünya turunda bir çok ülkeyi ziyaret edip oradaki tarihi ve doğal güzellikleri fotoğraflayıp daha sonra takvim haline getirip Almanya’da ve sosyal medya üzerindeki takipçilerime satışını gerçekleştiriyorum. 1,5 yıl önce karavanım ile dünya turuna başladım. Almanya’dan başladığım yolculukta, Danimarka, İsveç, Norveç, İtalya, Arnavutluk, Yunanistan ardından Türkiye’ye geldim. Türkiye’den sonra Gürcistan, Ermenistan, İran, Kuveyt, Suudi, VAE, Umman, Irak, Rusya, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan ve Kırgızistan’ı gezeceğim. 2025 ilk baharında Orta Asya’da olmayı planlıyorum. 1 aydır Türkiye’deyim. İstanbul, İzmir, Fethiye, Antalya, Konya gibi çok güzel yerleri gezdim. Fotoğraf çalışmalarımla sosyal medyada dünya çapında 20 binden fazla kişiye ulaşıyor ve gezdiğim yerlerin fotoğraflı takvimlerini satıyorum. İnsanlar göremedikleri yerlerin fotoğraflarını görüyor. Bazı takipçilerimin etkilenip o yerleri gezdiği bile olabiliyor. Meke Gölü ay manzarasını andırıyor ve beni etkiliyor. Türkiye’de böyle bir manzarayı hiç beklemiyordum. Meke Gölünde olmaktan mutluyum. Çok güzel fotoğraflar çektim. Gün batımı ve gün doğumunda eşsiz güzellikler ortaya çıkıyor. Gölün oluşumundaki ilginç durum başlı başına beni etkiliyor" dedi.