SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER

Skeçte bulunan kadın karakterin, gazi karakterine kullandığı,”sen narsistik bir bireysin, hep odak noktası olmaya çalışıyorsun,tamam en gazi sensin”  gibi kelimeler kullanması kamuoyunda infial yarattı.

Sosyal Medyadan Tepki Yağdı

Vatanın kahraman savunucuları gaziler hakkında bu tarz kelimelerin sarf edilmesi, sosyal medya kullanıcıları tarafından da hadsizlik olarak yorumlandı.

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci’den Tepki

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla söz konusu skece tepki gösterdi. Deveci paylaşımında, “Siz kim oluyorsunuz da Gaziliğin onurunu, adını lekelemeye cüret ediyorsunuz. Gaziler sizin oyuncağınız değil haddinizi bilin.Gazilerimiz ülkenin onurudur, gurudur. Güldür Güldür skeci için gerekli işlemlerin yapılmasını ve gazilerimiz için Ali Sunal ve ekibinden acil özür bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Güldür Güldür Ekibinden Özür Gecikmedi

Söz konusu skecin ardından gelen tepkilere Güldür  Güldür ekibi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla özür diledi. Paylaşımda, “Youtube’da yayınlanan ve sosyal medyada bahsi geçen skecimiz toplumsal ve kültürel değerleri hiçe sayan yozlaşmış bir karakterin eleştirisidir. Niyetimiz ortak değerlerin korunmasına vurgu yapmakken, skeç içerisinden alınmış bir kesit anlam ve bağlamından kopartılmış, vermek istediğimiz mesajın tam aksi bir anlam ortaya çıkmıştır. Bu durumu üzülerek karşılıyor ve bahsi geçen skeci yayından kaldırıyoruz. Kahraman gazilerimizden özür diliyoruz.” İfadeleri kullanıldı.