31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da heyecan sürüyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday adaylığı başvuru sürecinin start almasıyla merkezde mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Turan Topgül aday adaylığı açıklaması yaptı.

Halihazırda merkezde iki aday adayı olmasının yansıra ilçelerde de hareketlilik başladı. Gemerek Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan Mehmet Bozduman, ilçelerden ilk aday adaylığı açıklaması yapan isim oldu.

Vatandaşlar, aday adaylığı açıklaması yapan isimleri yakından takip ederken parti genel merkezinin vereceği son kararıda merakla bekliyor.

Aday adaylığı açıklamasını yapan Mehmet Bozduman; “Yaşadığım bu güzel ilçemin mahallesindeki, caddesindeki, sokağındaki hatta her köşesindeki ihtiyaçları ve sorunları analiz ettim. Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine coğrafi olarak tam ortasında bulanan Gemerek’imizin tüm sorunlarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini, basın hayatına girdikten sonra yaşayarak ve araştırarak öğrendim. İlçemizin refah seviyesinin yükseltilmesi, vatandaşımızın yaşam standartlarının artırılması için yeni projeler hazırlamak ve bu projeleri hayata geçirmek öncelikli amacım oldu hep. Bununla beraber tarımın, hayvancılığın ve sanayinin gelişmesi, gençlerimize yeni iş alanları açılarak istihdamın artırılması da hedeflerim arasındaydı. Yıllarca çözülemeyen, her geçen gün derinleşen bunca sıkıntının karşısında kayıtsız kalmayıp bu zorlu göreve talip olmaktı bana yakışan. Bu doğrultuda 2002 yılından bu zamana belediyecilikte çığır açan, yurtiçinde ve yurtdışında rol model olan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Gemerek Belediye Başkan Aday Adaylığı görevine talip oldum. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde siz değerli hemşerilerimin desteğini istiyorum. Rabbim hizmet yolunda, yüzümüzü kara çıkarmasın, her şey gelişerek değişen bir gemerek için.” ifadelerini kullandı.

Gemerek Yeni ve Modern Hastanesine Kavuştu Gemerek Yeni ve Modern Hastanesine Kavuştu

Mehmet Bozduman Kimdir?

1982 yılında Gemerek'te dünyaya gelen Mehmet Bozduman, çocukluğunu, gençliğini, eğitim hayatını ve iş hayatını Gemerek’te geçirdi.

Yıllarca farklı meslek gruplarında çalışan Bozduman, Matbaa-reklamcılık ve basın sektöründe hizmet veren bir işletmenin eksikliğini hissederek harekete geçerek, Gemerek Gündem Gazetesi’ni kurdu.

Mehmet Bozduman, Gemerek Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi olarak iş hayatına devam ediyor.