Son zamanlarda et fiyatlarına gelen zamların ardından, vatandaşlar kasapların yanından bile geçemez hale geldi. Et, kıyma, köfte derken tavuk fiyatları da bu zamlara yenik düştü.

Fiyat artışının işlerini olumsuz etkilediğini dile getiren Doğan Karayiğit, Kira, elektrik ve personel giderlerinin artışıyla birlikte et fiyatlarındaki yükselişin, işletme maliyetlerini artırdığını belirterek, kar marjlarını olumsuz etkilediğini vurguladı.et fiyatları1

15 Günde Yüzde 25 Artış

Et fiyatlarına 15 gün içerisinde yüzde 25 zam geldiğini ve durmadan artış gösteren fiyatların satışları olumsuz etkilediğini belirten Karayiğit, "Et fiyatlarının düşmesi için üretimin artırılması lazım. Üretimin artırılması için teşvikler lazım. Ne yazık ki bu teşvikler büyük şirketlere veriliyor. Köyde hayvan besleyene teşvik yok. Sonumuz hayır olsun ama bu gidişle zor" şeklinde konuştu.

Bir Kasaptan Daha Fazlası

Kasap deyince akıllara et, tavuk, kıyma gelir fakat iş yerinde çiğköfte, turşu, yumurta, tereyağı, peynir, zeytin, yoğurt vb. ürünleri de bulundurduğunu belirten Karayiğit, "Ürün çeşidini çoğaltmak satışlarımıza etki ediyor. Et alamasalar da belki diğer ürünlerden alan olur" dedi.

Güncel Et ve Tavuk Fiyatları;

Antrkot 420 TL

Dana Kontrfile 390 TL

Et, Kıyma ve Sivas Köftesi 380 TL

Dana Rulo 370 TL

25 ŞUBAT 2024 BOĞA BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 25 ŞUBAT 2024 BOĞA BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Tavuk, kilosu 72 TL

Yeni yılda kırmızı et fiyatlarındaki bu artışın devam edip etmeyeceği, birçok vatandaş tarafından merakla bekleniyor.

et fiyatları