Niğde'de son bir hafta içerisinde birden fazla köpeğin zehirlenerek öldürülmesi, hayvanseverleri harekete geçirdi. Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) Niğde İl Temsilcisi Mehtap Özdemir, köpeklerin doğal yollarla ölmediğini ve bu vahşete son verilmesini talep etti.

Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda

Özdemir, İnönü Mahallesi'nde son zamanlarda sistematik bir şekilde köpeklerin öldürüldüğüne dikkat çekerek, "Önce ateşli silahlarla öldürülen canlardan geri kalanlar şimdi de zehirlenerek katlediliyor" dedi. Bu vahşetin faillerinin bulunması ve cezalandırılması için yetkilileri göreve çağıran Özdemir, yaşanan duruma tepkisini şu sözlerle dile getirdi. Son zamanlarda hayvansever vatandaşların tespit ettiği bu sistematik vahşet ve katliamın sonuncusu İnönü Mahallesi’nde gerçekleşti. Bu canilerin bir an önce yakalanarak cezalandırılmasını istiyoruz. Bu vahşete son verilmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz."

Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran olay, hayvanseverler tarafından kınandı. Birçok kullanıcı, bu vahşete son verilmesi ve faillerin cezalandırılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Yetkililer, faillerin bulunması için çalışmalar yürütürken, hayvanseverler de bu vahşetin peşini bırakmayacaklarını ve adaletin yerini bulması için mücadele edeceklerini belirtiyorlar.