Talihsiz bir trafik kazasında hayatını kaybeden Ürgüp Belediyesi çalışanı Yavuz Uyar'ın ailesine Hizmet-İş Sendikası'ndan anlamlı bir yardım eli uzatıldı. Sendika tarafından yaklaşık 14 yıldır tüm üyelerine yaptırılan ferdi kaza sigortasından 60 bin TL tazminat aileye teslim edildi.

Sosyal Projenin Önemi Vurgulandı

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, bu sosyal projenin önemini vurgulayarak şunları söyledi:"Yaklaşık 14 yıldır tüm üyelerimize ferdi kaza sigortası yaptırıyoruz. Bu sayede talihsiz kazalarda hayatını kaybeden üyelerimizin ailelerinin maddi yükünü hafifletmeyi amaçlıyoruz. Bugün de Ürgüp Belediyesinde çalışan üyemiz Yavuz Uyar'ın vefatı nedeniyle sigortadan aldığımız 60 bin TL'yi ailesine teslim ettik. Bu para elbette ki merhumun yerini doldurmayacak, ancak geride kalan yakınlarının acısını biraz olsun hafifletecektir. Hayatını kaybeden üyemize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum."

Sivas'ta Birlik ve Beraberlik Buruciye Medresesi'nde Kurban Bayramı Bayramlaşmasında Görüldü Sivas'ta Birlik ve Beraberlik Buruciye Medresesi'nde Kurban Bayramı Bayramlaşmasında Görüldü

Kazalardan Korunma Dileği

Çelik, kazaların önlenmesi için de dua ederek şunları ekledi:"Maalesef ki kazalar hayatımızın acı bir gerçeğidir. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için Allah'a dua ediyoruz. Nevşehir ve Ürgüp'ümüze hizmet eden ve alın terini döken tüm çalışanlarımızı kazalardan ve belalardan korumasını diliyoruz."

Hizmet-İş Sendikası'nın Sosyal Sorumluluk Anlayışı

Hizmet-İş Sendikası'nın bu anlamlı yardımı, sendikal bilincin ve sosyal sorumluluk anlayışının önemli bir göstergesi olarak nitelendiriliyor. Sendika, sadece üyelerinin çalışma haklarını korumakla kalmayıp, zor zamanlarında da yanlarında olmaya devam ediyor.

Kaynak: iha