İstanbul'da 15-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Dünya Kick Boks Kupası'nda Eskişehir'den iki milli sporcu, Emircan Çoşgun ve Sümeyye Kılıç, şampiyonluk kürsüsüne çıktı.

Sivas Vefat Edenler 15 Haziran 2024 Aramızdan Ayrılanlar Sivas Vefat Edenler 15 Haziran 2024 Aramızdan Ayrılanlar

Emircan Çoşgun 71 Kilo K1 Branşında Zirveye Yükseldi:

Daha önce 4 Türkiye şampiyonluğu, 3 dünya şampiyonluğu ve 1 Avrupa ikinciliği kazanan milli sporcu Emircan Çoşgun, 71 kilo K1 branşında dünya şampiyonu oldu. Son maçında Azerbaycan ve Çek Cumhuriyeti şampiyonlarını mağlup eden Coşgun, "Hedefim ilk önce ülkemi, sonra şehrimi ve sonra da ailemi gururlandırmak" dedi.

Sümeyye Kılıç Yıldız Kadınlar 55 Kiloda Rakiplerine Fark Attı:

Yıldız kadınlar 55 kilo kategorisinde 5 rakibini yenerek şampiyonluğa ulaşan Sümeyye Kılıç, "Şampiyonluk elde ettikten sonra insanların tebrik etmesi güzel bir duyguydu" şeklinde duygularını ifade etti. Kılıç'ın hedefi ise dünya kupasında birinci olduktan sonra dünyaya geçip ülkeyi en iyi şekilde temsil etmek.

Dünya Kick Boks Federasyonu'nun Tek Türk ve Tek Kadın Antrenörü Seda Duygu Aygün Gururlu:

6 sporcu ile dünya kupasına katılan ve 5 dereceyle dönen Dinamik Spor Kulübü Antrenörü Seda Duygu Aygün, "Hedefimiz derece yapmış sporcularımızı dünya arenalarında görmek" dedi. Aygün, antrenörlük yapmanın sporculuktan daha zor olduğunu ve sporcularına kendi tecrübelerini aktarmaya çalıştığını söyledi.vvvv

Kaynak: iha