26 Nisan 2023 Çarşamba günü görkemli bir açılış töreni ile vatandaşların hizmetine açılan Ankara-Sivas arası Yüksek Hızlı Tren’de kış hazırlıklarının tamamlanıp tamamlanmadığı vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yerini koruyor.

2023 yılının haziran ayında Sivas’ta mevsim normalleri üzerinde seyreden yağışlı hava Yüksek Hızlı Tren hattında heyelan olmasına neden olmuştu. Kontrol geçişi sırasında meydana gelen olayda can kaybı ya da yaralanma olmamıştı.

Yine Olmadı CHP Sivas’ta Yokuş Aşağı Gidiyor Yine Olmadı CHP Sivas’ta Yokuş Aşağı Gidiyor

Karşılıklı olarak günde 3 sefer düzenleyen Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın kış aylarında oldukça yağış alan Sivas’ın hava koşullarına hazır olup olmadığı merak ediliyor.

Hızlı Tren Yavaşladı Mı?

2023 yılının haziran ayında meydana gelen kazanın ardından Yüksek Hızlı Tren’in yavaşladığı vatandaşlar arasında konuşuluyordu. Kara yolu ile 6 saat olan Ankara-Sivas arası mesafe, Yüksek Hızlı Tren ile 2 saat 30 dakikaya inmişti.

Edinilen bilgiye göre Ekim ayına girilmesiyle beraber Yüksek Hızlı Tren yeniden yavaşladı. Olası bir facianın önüne geçilmesi adına kontrollerin daha sık yapılması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, Yüksek Hızlı Tren ile 2 saat 30 dakikada seyahat ederken Ekim ayından itibaren 3 saatte seyahat ettiklerini öne sürdü.700adf83-4e50-461f-a7ab-a66cc6fbb7c5