Sivas Milletvekili Hakan Aksu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak amacıyla duygusal bir mesaj paylaştı. Aksu'nun yayımladığı mesajda, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan için mücadele eden tüm şehit ve gazilere minnet ifade edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, Türk milletinin bağımsızlık ve milli irade mücadelesindeki sarsılmaz simgesi olduğu vurgulandı. Meclisin, 23 Nisan 1920'de 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' ilkesiyle kurulmasıyla Türk milletinin tam bağımsızlık iradesini tüm dünyaya ilan ettiği belirtildi.

Aksu'nun mesajında ayrıca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, sadece Türk milletinin değil, dünya milletlerinin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olduğu vurgulandı. Meclisin, tarihin en zor zamanlarında bile milletin iradesini temsil ettiği ve milli mücadelenin merkezi olduğu belirtildi. Aksu, Meclis'in, bugüne kadar Türk milletinin birlik, beraberlik ve milli irade mirasını başarıyla sürdürdüğüne dikkat çekti.

Ayrıca, 23 Nisan'ın uluslararası alanda önemli bir barış ve kardeşlik simgesi olduğu dile getirildi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, gelecek nesillerin uluslararası bir dayanışma içinde dünya barışına katkı sağlayacakları bir platform olduğu ifade edildi.

Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda Ticari Araç Vince Çarpışması Sonucu 3 Kişi Yaralandı, 1'i Ağır Durumda

Aksu'nun mesajı, Cumhuriyetimizin kurucuları başta olmak üzere, vatan için mücadele veren tüm kahramanları rahmet ve minnetle anarak son buldu. Aksu, “Bu vesileyle, Türkiye'nin bağımsızlık ve milli irade mücadelesinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun." dedi.