CHP Genel Başkan Yardımcısı, Sivas Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Ulaş Karasu, 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşunun 104. Yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için duygu yüklü bir mesaj yayımladı.

Karasu, mesajında Türkiye'nin milli iradesinin temsil edildiği önemli simge Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yılını gururla kutladığını belirtti. TBMM'nin, Türk milletinin hür yaşam iradesini dünyaya duyurduğu bir kurum olduğunu vurguladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Ekibimizi Ağırladı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Ekibimizi Ağırladı

Mesajında, Türkiye'nin uygar toplumlar arasında yer alması, çağdaş bir ülke olması ve güçlü bir demokrasinin tesis edilmesinin, çocukların omuzlarında yükseleceğine olan inancını dile getirdi. Atatürk'ün, çocuklara olan inancını ve Türk milletinin aydınlık geleceğini temsil eden 23 Nisan'ı onlara armağan etmesini özel bir vurguyla dile getirdi.

Ancak, son yıllarda Türkiye'de yaşanan siyasi gelişmelerin, millet egemenliği ve demokratik değerler açısından olumsuz etkileri olduğunu belirterek, bu durumun özellikle çocuklar için endişe verici olduğunu ifade etti. Karasu, geleceğin teminatı olan çocukların özgür bir Türkiye'de yetişmelerini sağlamak için mücadele edeceklerini ve demokratik değerleri koruyacaklarını vurguladı.

Mesajında, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onunla birlikte mücadele eden aziz şehitleri rahmetle anarak, kahraman gazilere şükranlarını sundu. Son olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak mesajını noktaladı.