Gazi Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi, Filistinli öğrencilere yönelik insanlık dışı saldırılardan etkilenenlere ücretsiz psikolojik destek hizmeti sunuyor. İsrail'in Filistin'e yönelik gerçekleştirdiği saldırıların yarattığı zorlu koşullardan etkilenen öğrencilere destek olmayı amaçlayan üniversite, bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Görme Engelli Öğretmenler Kursiyerlerin Hayatlarına Dokunuyor Görme Engelli Öğretmenler Kursiyerlerin Hayatlarına Dokunuyor

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Gazze'de yaşanan insanlık suçunu sert bir şekilde kınayarak, Filistin halkına başsağlığı dileğinde bulundu. Hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz eden Yıldız, Filistin halkına olan desteğin süreceğini belirtti. Üniversitenin, Gazze'deki zorlu şartlardan etkilenen Filistinli öğrencilere müracaatları durumunda ücretsiz psikolojik destek hizmeti sunacağını ifade etti.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi, Filistinli öğrencilere öncelikli ve ücretsiz olarak profesyonel destek sağlayarak, yaşadıkları travmatik olayların etkileriyle başa çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Gazi Üniversitesi, bu hizmetle öğrencilerin bireysel, sosyal ve akademik sorunlarını çözmelerine destek olmayı hedefliyor.