Garanti BBVA'dan Emeklilere Yükselen Maaş Promosyonları

Emekliler için önemli bir gelir kaynağı haline gelen emekli maaş promosyonları, bekledikleri ara zammı alamayan emekliler için büyük bir destek sağlıyor. Farklı bankalar tarafından sunulan bu promosyonlar, emeklilerin hangi bankayla çalışacaklarını belirlemelerinde etkili oluyor. Garanti BBVA bu bağlamda emekli müşterilerine sunmuş olduğu promosyon tutarlarını güncelledi.

50 Yaş Altı Erken Emeklilik Hayali Gerçek Oluyor! Milyonlarca Kişiyi Etkileyecek Dev Düzenleme TBMM'de! 50 Yaş Altı Erken Emeklilik Hayali Gerçek Oluyor! Milyonlarca Kişiyi Etkileyecek Dev Düzenleme TBMM'de!

Garanti BBVA Emekli Maaş Promosyonu Detayları

Garanti BBVA, emekli maaş promosyonu kampanyası kapsamında, maaş aralıklarına göre değişen tutarlarda ödemeler yapmaktadır. Banka tarafından belirlenen ve zaman zaman güncellenen promosyon miktarları şu şekildedir:

  • Emekli maaşları 10.000 TL’ye kadar olanlara 6.250 TL,
  • Emekli maaşları 10.000 TL ile 15.000 TL arasında olanlara 10.000 TL,
  • Emekli maaşları 15.000 TL ile 20.000 TL arasında olanlara 12.500 TL,
  • Emekli maaşları 20.000 TL ve üzerinde olanlara 15.000 TL.

Emeklilere Promosyon Ödemesi Alma Koşulları

Garanti BBVA’dan emekli maaş promosyonu alabilmek için emeklilerin öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) aldıkları maaşı Garanti BBVA’ya taşımaları gerekmektedir. Maaşını bankaya taşıyan emekli, banka ile bir emekli maaş promosyonu sözleşmesi imzalar. Bu sözleşme, bankanın belirtilen promosyon ödemelerini yapmayı kabul ettiğini ve emekli müşterinin de bankayla üç yıl süreyle çalışmayı taahhüt ettiğini gösterir.

Emekli müşteri, üç yıl boyunca maaşını başka bir bankaya taşımadığı sürece promosyon ödemesini almaya devam eder. Eğer emekli, bu süre içinde başka bir bankaya geçerse, almış olduğu promosyonun aylık bazda hesaplanan kısmını iade etmek zorunda kalır. Bu durum, emeklilerin banka değişikliği yaparken karşılaşabilecekleri maliyetleri de göz önünde bulundurmalarını gerektirir. (Haber Merkezi)