Tomarza'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Gençlik ve Spor Bayramı Renkli Gösterilere Sahne Oldu! Tomarza'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Gençlik ve Spor Bayramı Renkli Gösterilere Sahne Oldu!

Eskişehir Fatih Fen Lisesi, "Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması'nda" fizik ve kimya teknolojileri ile 4 ödül alarak büyük bir başarı elde etti.

Kaan Yalçın, Umut Solmaz ve Ali Kağan Aydar isimli kimlik bilgilerini, Türk Dili ve Edebiyatı Başöğretmeni Cengiz Arsu'nun hazırladığı kimya projeleri ile finale yükselmeyi başardı. Candan Candar, Ege Erol, Erim Eroğlu ve Emre Aydoğan isimli isimler ise hazırladıkları fizik projeleriyle jüriyi etkileyerek finale yükseldi.

Fatih Fen Lisesi'nin hazırladığı 4 proje, Ankara'nın çeşitli üniversitelerinde görev yapan öğretim üyelerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda birçok proje seçildi.

Başarılı projeler, 3 Mayıs'ta Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Ankara Okulları'nda düzenlenecek Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi'nde yer alacak.