Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fatih Deveci 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:
"Bugün, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109.yıl dönümünü gururla kutluyoruz. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin, büyük bir azim ve kararlılıkla verdiği mücadelenin sembolüdür ve milletimizin bağımsızlık aşkının en önemli ifadesidir."
Çanakkale Zaferi'nin Önemi:
Deveci, mesajında Çanakkale Zaferi'nin önemini şu şekilde vurguladı:
"18 Mart 1915 tarihinde, Çanakkale Boğazı’nda yaşanan destansı mücadele, tarihin akışını değiştirmiş ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakmıştır. İşgalci güçlere karşı, milletimizin her ferdinin omuz omuza verdiği bu mücadele, bağımsızlık ve vatan sevgisinin en güçlü örneklerinden biridir."

Whatsapp Image 2024 03 17 At 13.23.43 (1)

Fiyatına İnanamayacaksınız: Artık Adet ile Alınacak! Fiyatına İnanamayacaksınız: Artık Adet ile Alınacak!


Çanakkale Ruhu:
Deveci, Çanakkale Zaferi'nin sadece askeri bir zafer olmadığının da altını çizdi:
"Çanakkale Zaferi, sadece askeri bir zafer değil, aynı zamanda milli bir uyanışın ve birlik ruhunun da simgesidir. O gün, atalarımızın gösterdiği vatanseverlik, fedakarlık ve cesaret, bugün bizlere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Çanakkale, milletimizin birlik ve beraberlik içinde ne kadar güçlü olduğunun en canlı kanıtıdır."
Gelecek Nesillere Görev:
Deveci, mesajının son bölümünde Çanakkale ruhunu yaşatmanın önemini vurgulayarak şunları söyledi:
"Bugün, Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Çanakkale’de şehit düşen kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anarken, onların bize miras bıraktığı bu vatanı en iyi şekilde korumak ve yaşatmak için daha da çok çalışmalıyız."
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde, bu büyük zaferin bize öğrettiklerini unutmayarak, milletimizin birlik ve beraberlik içinde daha güçlü yarınlar inşa etmesi dileğiyle.
Bizlere bu kutlu Zaferi armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, zaferimizi bir kez daha gururla kutluyoruz.