Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, "Çanakkale Deniz Zaferimizin 109. yıldönümünü ülke ve millet olarak hep birlikte idrak ediyoruz. Bundan 1 asır önce Çanakkale’de destan yazan tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Başkan Bilgin, mesajında ayrıca, "Çanakkale, bizim için sadece iftihar vesilesi değil, aynı zamanda zorluklar karşısında bizlere mücadele azmi veren ilham ve güç kaynağıdır." dedi. Ayrıca, Çanakkale Savaşı'nın, "Vatanını ve hürriyetini canı pahasına korumaya kararlı bir millet karşısında durabilecek hiçbir kuvvetin, hiçbir silahın olmadığı" gerçeğini ortaya koyduğunu vurguladı.

Whatsapp Image 2024 03 17 At 13.58.19

Başkan Bilgin, mesajında şu sözlere de yer verdi: "Necip milletimiz ise sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir."

Sıfır Otomobilde Dev Kampanya: Sadece 410.000 TL Sıfır Otomobilde Dev Kampanya: Sadece 410.000 TL

Son olarak, Başkan Bilgin, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum." ifadeleriyle mesajını sonlandırdı.