Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından düzenlenen "Fiziksel Aktivite Şenliği" kampüste coşkuyla gerçekleştirildi. "Haydi Kampüs Hareket Et" sloganıyla düzenlenen şenlik, fiziksel aktiviteye dikkat çekmeyi ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik etmeyi amaçladı.

Şenlik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Cemile Bozdemir Özel'in açılış konuşmasıyla başladı. Özel, konuşmasında fiziksel aktivitenin önemini vurgulayarak, sağlıklı bir yaşam için düzenli egzersizin şart olduğunu belirtti.

Açılış konuşmasının ardından, Ankara'dan katılan ve 11 yıldır aktif olarak zumba eğitmenliği yapan Oben Lermi tarafından zumba etkinliği düzenlendi. Katılımcılar, Lermi'nin enerjisiyle coşarak zumba keyfi yaşadılar.

Şenlik kapsamında ayrıca fiziksel aktivite yarışmaları da düzenlendi. Farklı kategorilerde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, fiziksel aktiviteyi teşvik edici hediyeler verildi.

ESOGÜ personeli ve öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği Fiziksel Aktivite Şenliği ile bir kez daha sağlığın korunmasında fiziksel aktivitenin önemi vurgulanmış oldu.

Şenliğe katılanlar: