Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) öğrencileri ve Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak, Filistin'e desteğini göstermek ve İsrail'i protesto etmek için bir araya geldi.

Meşelik Kampüsü'nde İlahiyat Fakültesi ve diğer öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşte, kalabalık grup İsrail aleyhine sloganlar atarak Filistin'e desteklerini dile getirdi. Yürüyüş, ESOGÜ "Rim" Nöbet Çadırı'nın önünde sona erdi.

Rektör Çolak'tan Destek Mesajı:

Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Filistin'de yaşananları hep beraber üzüntüyle izliyoruz. Dünya bu konuda ayağa kalktı. Türkiye'deki üniversiteler ayağa kalktı. Ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerine de bu duyarlılığı gösterdikleri için, bugün yapmış oldukları bu organizasyon için, emekleri için çok teşekkür ediyorum. Burada bir çadır açılımı söz konusu. Nöbet çadırı arkadaşlarımız oluşturdular. Sürekli burada olacaklar ve Gazzeliler için tabii herkes elinden geleni bir şekilde yapıyorum bir şey yapamadığımız durumda da en azından dua ediyoruz bildiğiniz gibi. Bütün öğrencilerimize, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerine gayretlerinden dolayı, bu organizasyonu yaptığından dolayı ve duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah en kısa zamanda inşallah Filistin’deki kardeşlerimizi muzaffer eylesin diyorum. Oradaki acıları son bulsun diyorum inşallah."

Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı: Güçlü Türkiye İçin Kendini Geliştiren Gençler Önemli Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı: Güçlü Türkiye İçin Kendini Geliştiren Gençler Önemli