Kayseri'de yerel bir televizyon kanalının sahibi Azim Deniz ve konuğu iş adamı Sedat Kılınç'ı canlı yayına dakikalar kala darp ettiği iddiasıyla yargılanan 7 sanık, toplamda 79 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri Adalet Sarayı 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuksuz sanıklar O.K., O.A., O.K., M.Ö., F.Y., A.T.İ. ve A.E. ile müştekiler katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu. Savcı mütalaasında sanıkların "cebir veya tehdit kullanmak suretiyle iş yeri dokunulmazlığını ihlal" suçundan cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti ise sanıkların her birini bu suçtan ayrı ayrı 11 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırdı.

Olay Nasıl Gerçekleşti?

Aksaray'da Film Sahnelerini Aratmayan Kovalamaca! Sürücü Polisleri Aracının Üzerine Sürerek Kaçmaya Çalıştı Aksaray'da Film Sahnelerini Aratmayan Kovalamaca! Sürücü Polisleri Aracının Üzerine Sürerek Kaçmaya Çalıştı

Gazeteci Azim Deniz ve konuğu iş adamı Sedat Kılınç, canlı yayın öncesinde bir grup tarafından saldırıya uğradı. Yumruklu darbeler alan Deniz ve Kılınç, hastanede tedavi altına alındı. Tedavileri tamamlanan ikili daha sonra taburcu oldu.