Kayserispor'un 4 Haftalık Heyecan Dolu Maç Programı! Kayserispor'un 4 Haftalık Heyecan Dolu Maç Programı!

Eksi 5 derece hava sıcaklığına rağmen, İnönü Savaşı'nın yıl dönümünde şehitleri anmak için cesurca pedal çeviren bisikletçiler, Metristepe Şehitliği'nde dua ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinliğe katılan bisikletçilerden Özlem Sakarya, şu açıklamalarda bulundu: "Bu yıl 16.’sı düzenlenen Geleneksel Metristepe Zaferi ve Şehitleri Anma Yürüyüşüne, Eskişehirli bisikletçiler olarak yıllardır katılıyoruz. Kimi zaman eksi 5 derecede, kimi zaman karda bu zorlu etkinlikte yer alıyoruz. Yağmur ve fırtınaya rağmen, üçü kadın toplamda 22 bisikletçi olarak Eskişehir'den çıkarak 85 kilometrelik bir mesafeyi aştık. Metristepe'nin dik rampasını çıkarak, İnönü Savaşları'nın yıl dönümünde, "Milletin makûs talihinin yenildiği yer" olan Metristepe Şehitliği'nde anma etkinliğine katıldık. Dik, uzun bir rampa ve kış şartları zorlu olsa da, Atamız ve Aziz Şehitlerimize olan borcumuzu ödemeye yetmez. Önümüzdeki yıllarda da bu anlamlı etkinliği katılmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı etkinliği düzenleyen Bozüyük Belediyesi ve AKUT'a, etkinlikte yer alan herkese teşekkür ederim."

Metristepe Zaferi ve Şehitleri Anma Yürüyüşü'ne katılan bisikletçiler, zorlu şartlara rağmen milli mücadele ruhunu yaşatarak, şehitleri anmanın haklı gururunu yaşadılar.