Edinilen bilgilere göre, 8. sınıf öğrencisi B.C.T. (13), teneffüs sırasında Türkçe öğretmeni B.A.A.'nın arkadaşını kovaladığını fark etti. Bu durumu engellemek isteyen öğrenci, öğretmeninin arkadaşına vurmasını önlemek için öğretmenin kolundan tuttu. Ancak iddiaya göre öğretmen, sinirlenerek öğrenciyi dövdü.

B.C.T.'nin olay sonrasında yaşadıklarını annesine anlatması üzerine, anne Ayşegül T. (39) durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, çocuk ve annesini alarak Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne götürdü. Burada darp raporu alan çocuk ve annesi basın mensuplarına olayı anlattı.

Uyuşturucu Tacirine Polis Baskını: Tehlikeli "Sihirli Mantar" Ele Geçirildi Uyuşturucu Tacirine Polis Baskını: Tehlikeli "Sihirli Mantar" Ele Geçirildi

B.C.T., yaşadığı olayı şu şekilde anlattı: "Öğretmen çocuğu dövüyordu, çocuğu baya kovaladı abi. Çocuğu tuttular, ben de hocayı tuttum 'vurmayın hocam' diye. Tuttuğum için hoca döndü beni dövdü. Birde yukarıda arkadaşlarımın yanında benim babamı çağıracağımı söylemem üzerine 'kimi çağırırsan çağır. Dedeni, amcanı çağır' dedi. Ben de dedemin öldüğünü söyledim. Sonra gelip bana vurmaya başladı. Boğazımdan tutup duvara falan vurdu beni."

Anne Ayşegül T. ise, öğretmenin sürekli problemli olduğunu belirterek, "Hoca biraz agresif. Arkadaşlarına sordum, arkadaşları da söyledi, onlara da şiddet uyguluyormuş zaten girip çıkıp vuruyormuş. İşte bu olayda böyle olunca, yani öğretmen başka çocuğu döverken benim çocuk biraz duygusal çocuk gönlü olmamış öğretmenin çocuğa vurmasına. 'Hocam vurmayın' diye elinden tutarken dönmüş spor salonu önünde buna vurmaya başlamış" dedi.

Olayın ardından Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlatırken, Milli Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili müfettiş görevlendirdi. Şikayet üzerine ifadesi alınmak üzere polis merkezine çağrılan öğretmen ise konuşmak istemedi.

Yaşanan olayın ardından veli Ayşegül T., çocuğunu o okula göndermek istemediğini belirterek, Milli Eğitim'e şikayette bulunacağını ifade etti. Soruşturma devam ediyor.