MHP Milletvekili Ersoy, CHP Lideri Özel'in Amedspor Tebriklerini Sorguladı: 'Neden Sadece Bu Kulübü Kutluyorsunuz? MHP Milletvekili Ersoy, CHP Lideri Özel'in Amedspor Tebriklerini Sorguladı: 'Neden Sadece Bu Kulübü Kutluyorsunuz?

"Erdoğan, 1 Mayıs Öncesi Çalışma Hayatı ve Emekçilerin Önemini Vurguladı: Uyum, İstihdam ve Özgürlüklerin Önemi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 13. Çalışma Meclisi Yemeği'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, öncelikle yarın kutlanacak olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü coşkuyla kutlayarak, helal rızık peşinde koşan tüm işçilere selam ve sevgilerini iletti. Tarihte 1 Mayıs'ın uzun süre şiddetin ve çatışmanın sembolü olarak algılandığını hatırlatan Erdoğan, bu tarihin 2008'de resmi tatil ilan edilmesi ve 2010'da Taksim'in kutlamalara açılmasıyla birlikte bayram havasına dönüştüğünü vurguladı.

Erdoğan, son günlerde muhalefet ve bazı marjinal yapıların Taksim tartışmalarıyla 1 Mayıs’ın bayram havasına gölge düşürmeye çalıştığına dikkat çekerek, sembolik törenler haricinde Taksim Meydanı’nın miting yeri olmadığını ve mitinge uygun bir altyapıya sahip olmadığını belirtti. Ancak İstanbul'da ve diğer illerde 103 ayrı etkinliğe izin verildiğini ifade etti. Ayrıca, terör örgütlerinin 1 Mayıs'ı propaganda aracına dönüştürmek istemesine karşı uyarıda bulundu.

Çalışma meclisi üyelerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Erdoğan, çalışma hayatına dair kritik kararların alındığı bu platformun önemine vurgu yaptı. Son 21 yılda işçi, işveren, memur, esnaf ve çiftçi kardeşlerin refah seviyelerini artırmak için çaba gösterdiklerini söyleyen Erdoğan, istihdam rakamlarının tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını ve kayıt dışı istihdam oranını önemli ölçüde azalttıklarını belirtti.

Asgari ücretteki artışları ve sendikal haklar ile özgürlükler alanında yapılan düzenlemeleri de vurgulayan Erdoğan, iş sağlığı ve güvenliği reformunu kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini ve kayıt dışılıkla mücadelelerini sürdüreceklerini dile getirdi.

Erdoğan, içeride ve dışarıda yaşanan zorluklara rağmen ülkenin geleceği için emek ve dayanışma ruhunu güçlü tutmaları gerektiğini belirterek, çalışma hayatının tüm taraflarının bir araya gelerek sorumluluk duygusuyla hareket etmelerini istedi.

Türkiye'nin, çalışma hayatında ve ekonomide daha da ileriye gitmek için iş birliği içinde olduğunu vurgulayan Erdoğan, bu yüzyılı emeğin, yatırımın, üretimin, istihdamın, büyümenin, kalkınmanın ve refahın yüzyılı yapma hedefi doğrultusunda kararlılıkla çalışacaklarını ifade etti. Erdoğan, 1 Mayıs arifesinde önemli bir istişare toplantısına ev sahipliği yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na teşekkürlerini iletti ve toplantıya katılan herkese teşekkür etti."

(iha)