Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda görevli Prof. Dr. Tamer Güneş'in vefatı nedeniyle, fakültede tören düzenlendi.

Törene, Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, rektör yardımcıları, genel sekreter, tıp fakültesi dekanı, genel sekreter yardımcısı, il sağlık müdürü, kayseri baro başkanı, öğretim üyeleri, idari personel ve Prof. Dr. Güneş'in yakınları katıldı.

Törende Konuşmalar Yapıldı

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Prof. Dr. Tamer Güneş'in her zaman yüzündeki tebessümle hatırlanacağını ifade ederek, kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Kapadokya'da Ziyaretçi Akını: Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı! Kapadokya'da Ziyaretçi Akını: Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı!

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu ise Prof. Dr. Güneş'in nazik ve kibar bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek, "Her zaman yeni doğan bebeklere merhamet ve sevgiyle bakan bir hekimdi" dedi.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duran Aslan da Prof. Dr. Güneş'in hekimlik ve akademisyenlik hayatı boyunca büyük bir sabır ve özveriyle çalıştığını ve herkese rol model olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Güneş'in eşi Doç. Dr. Işın Güneş de törende bir konuşma yaptı.

Törenin ardından Hulusi Akar Camii'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ile Prof. Dr. Tamer Güneş son yolculuğuna uğurlandı.

Kaynak: iha