Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji-Onkoloji Hastanesi'nde 20 yılı aşkın süredir devam eden yenileme çalışmaları tamamlandı. Yenilenen hastane binası hizmete açıldı. Törene ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oktay Özkan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Halil Kafadar ve Hayırsever İş İnsanı Abidin Özkaya katıldı.

Konuşmalarda, 20 yılı aşkın süredir hizmet veren hastanenin yenilenme ihtiyacına değinilirken, bu konudaki katkılarından dolayı Hayırsever İş İnsanı Abidin Özkaya'ya teşekkür edildi.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, yaptığı konuşmada, "Öncelikle burada tedavi gören hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Sayın Abidin Özkaya'nın hastanemizi yenileme anlamında bize çok büyük katkıları oldu. Abidin Başkanımızın sağlamış olduğu imkânlar sayesinde güzel bir tadilat ile burayı yenilemiş olduk. Kendisi burayı yeniden ayağa kaldırdı. Böylece daha güzel, daha kaliteli ve daha yüksek seviyede hizmet verebileceğimizi düşünüyoruz. İnşallah hastalarımıza şifa olur. Bundan sonra yapılacak daha güzel hizmetlerle hastanemizin Üniversitemize mal olan yüksek kalite süreçlerine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ben huzurlarınızda Turkuaz Seramik Ailesi’ne ve Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya’ya teşekkür ediyorum" dedi.

Hayırsever İş İnsanı Abidin Özkaya ise yaptığı konuşmada, "Bizler Kayseri’nin bir ferdi, Kayseri’de yaşayan ve zaman zaman da buralara ihtiyacı olan biri olarak bize gelen talepler doğrultusunda gücümüz yettiğince elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Onkoloji Hastanesi ile ilgili Sayın Hocam bize böyle bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Biz buraların gerçek ihtiyacının ne olduğunu ancak böyle üst düzey yöneticilerimizden, Rektörümüzden, Dekanımızdan, Başhekimimizden ya da Bölüm Başkanımızdan öğreniyoruz. Daha doğru ihtiyaç listesini onlardan alıyoruz. Hal böyle olunca da yapılan işlerde gözümüz arkamızda kalmıyor. Hakikaten ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. İnşallah bu bizim için son olmaz, devamını getiririz. Allah bize verdiği müddetçe biz de şehrimize, hastanemize elimizden geldiğince neleri yapabilirsek, yapabildiğimiz kadar destek olmaya çalışıyoruz. Başta Sayın Rektörüm, Sayın Dekanım ve Sayın Başhekimim olmak üzere tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Fatih Altun ve Hayırsever İş İnsanı Abidin Özkaya, yenilenen hastane binasını gezdi. Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Abidin Özkaya ve beraberindekiler daha sonra Başhekim Prof. Dr. İbrahim Halil Kafadar’ı ziyaret etti.

Yenilenen hastanede:

  • Daha modern ve konforlu hasta odaları
  • Gelişmiş tıbbi cihazlar
  • Yenilenen ameliyathaneler
  • Modern laboratuvarlar
  • Daha geniş hasta kabul ve bekleme alanları
  • Engelli erişimi

bulunuyor.

Hastanenin yenilenmesiyle birlikte:

Geleneksel Çocuk Oyunları Kırşehir'de Şenliğe Dönüştü Geleneksel Çocuk Oyunları Kırşehir'de Şenliğe Dönüştü
  • Hastaların daha konforlu ve hijyenik bir ortamda tedavi görmeleri sağlanacak.
  • Tedavi süreleri kısalacak.
  • Daha başarılı tedavi sonuçları elde edilecek.

Erciyes Üniversitesi Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji-Onkoloji Hastanesi, Kayseri ve bölgesi için önemli bir sağlık hizmeti merkezi olmaya devam edecek.