Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü'ne Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen 3 yeni ambulansın devir teslim töreni gerçekleşti. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici, il genelinde kesintisiz ve etkin bir acil sağlık hizmeti sunma konusunda önemli adımlar atıldığını söyledi.

Ambulans Filosu Güçleniyor:

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 42 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Sağlık Bakanlığı'nın katkılarıyla tahsis edilen 3 yeni ambulans ile toplamda 72 ambulans ve 636 personel ile hizmet verildiğini açıklayan Bildirici, 2024 yılı itibariyle il merkezinde 25 ve ilçelerde 17 olmak üzere toplamda 42 acil sağlık hizmetleri istasyonunun bulunduğunu vurguladı. Bu istasyonlardan 6 tanesinin doktorlu (A1 tipi) ve 36 tanesinin paramedikli (A2 tipi) olduğunu ifade eden Bildirici, şu bilgilere yer verdi:

Geçen yıl toplamda 81 bin 560 vakaya müdahale edilirken, 2024 yılının ilk 4 ayında ise 26 bin 103 vakaya ulaşıldı. Kentsel acil vakalara ilk 10 dakikada yüzde 98 oranında ulaşılırken, ortalama ulaşım süresi 5,5 dakikadır. Kırsal acil vakalara ise ilk 30 dakikada yüzde 95 oranında ulaşıldı ve ortalama ulaşım süresi 14,4 dakikadır. 2024 yılı itibariyle istasyonlarda görevli ambulansların yaş ortalaması 6,7, yedek ambulansların yaş ortalaması ise 7,6'dır.

Sivas Vefat Edenler 21 Mayıs 2024 Aramızdan Ayrılanlar Sivas Vefat Edenler 21 Mayıs 2024 Aramızdan Ayrılanlar

Eskişehir'de Sağlık Standartları Üst Düzeyde:

Törende konuşan Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ise 112 servislerine tahsis edilen 3 aracın tespit töreninde yaptığı konuşmada, sağlık teşkilatının değerli çalışanlarını ve basın mensuplarını selamladı. Sağlık hizmetlerindeki gelişmeleri memnuniyetle karşıladığını belirten Vali Aksoy, Eskişehir'in sağlık standartlarının üst seviyede olduğunu vurguladı. 112 hizmetlerinin genişlemesiyle birlikte koordinasyonun güçlendirildiğini dile getiren Vali Hüseyin Aksoy, personelin özverili çalışmalarını takdir ederken, yeni araçların hizmete sunulmasıyla birlikte sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sürdürülmesini dileyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.