Sivas'ın Divriği ilçesinde şiddetli yağış sele neden oldu. 11 işyeri ve 7 araç sular altında kaldı. Heyelan bölgesindeki 5 konut ise tahliye edildi.

Yağıştan Etkilenen İşyerleri ve Evlerde Hasar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 8 Haziran Cumartesi günü akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış Divriği ilçe merkezinde sele neden oldu. Sel suları 11 işyerini ve 7 aracı basarken, olay yerine sevk edilen ekipler tarafından tahliye çalışmaları sabah saatlerine kadar tamamlandı. Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Sivas Defterdarlığı ekipleri ise yağıştan etkilenen konut ve işyerlerinde hasar tespit çalışmalarına devam ediyor.

YANGINA SEBEP OLMAYALIM, DİKKATLİ OLALIM YANGINA SEBEP OLMAYALIM, DİKKATLİ OLALIM

Gölova'da Heyelanda Kullanılmayan Konut Etkilendi

Divriği'nin Gölova ilçesi Boğazköy köyünde de kısmi bir heyelan meydana geldi. Heyelanda kullanılmayan bir konut etkilenirken, bölgeye 6 kişilik AFAD arama-kurtarma ekibi ve 3 mühendis sevk edildi. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından da riskli bulunan 5 konut tahliye edildi.

Yetkililerden Vatandaşlara Uyarı

Sivas Valiliği, doğal afetlerin yaşandığı bölgelerde yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken, Yüce Allah'tan ülkeyi ve milleti her türlü afetten muhafaza etmesini diledi. Yetkililer ayrıca vatandaşları, sağanak yağış ve heyelan riski olan bölgelerde dikkatli olmaları konusunda uyardı.Whatsapp Image 2024 06 09 At 14.47.02

Muhabir: BÜLTEN