Niğde'nin doğal güzellikleri, Aladağlar-Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması'nda nefes kesici fotoğraflara konu oldu. 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında 178 fotoğrafçının katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada, Aladağlar Milli Parkı ve Bolkar Dağları'nın büyüleyici manzaraları, yöresel değerleri ve heyecan verici aktiviteleri fotoğraf karelerine yansıdı.

Türkiye Avrupa'da 3. Sırada! Zirveye Yükseliyor Türkiye Avrupa'da 3. Sırada! Zirveye Yükseliyor

Niğde Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde derece alan fotoğrafçılar ödüllendirildi. Törende konuşan Niğde Valisi Cahit Çelik, Aladağlar ve Bolkar Dağları'nın bölge için önemli bir değer olduğunu ve 3 bin 500'den fazla zirveye ev sahipliği yaptığını belirtti. Vali Çelik, yarışmada çekilen fotoğrafların bölgenin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Yarışmada jüri üyeliği yapan belgesel yapımcısı ve fotoğrafçı Coşkun Aral ise Aladağlar ve Bolkar Dağları'nın fotoğrafçılar için eşsiz bir çekim alanı olduğunu söyledi. AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol da yaptığı açıklamada yarışmanın bölgenin turizmine katkı sağlayacağını ve Niğde'nin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımına yardımcı olacağını belirtti.

Kaynak: iha