Deva Partisi'nin Sivas Belediye Başkan adayı Yüksek Mimar Serdar İnce, su sorununu çözmek için vaatlerde bulundu. İnce, göreve gelmeleri halinde tüm kanserojen asbest boruları sağlıklı borular ile değiştirerek kayıp kaçak oranını düşüreceklerini belirtti.

Serdar İnce, yaptığı açıklamada, Sivas'ın en büyük sorunlarından birinin su sorunu olduğunu vurguladı. Son beş yıldır Sivas'ın susuzlukla mücadele ettiğini ifade eden İnce, belediyenin bu konuda kalıcı bir çözüm getiremediğini dile getirdi. Deva Partisi olarak yaklaşık iki yıldır su sorununu gündeme getirmeye çalıştıklarını belirten İnce, belediyeye dilekçe vererek sorunları ilettiklerini aktardı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu Kaleyi Ziyaret Etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu Kaleyi Ziyaret Etti

İnce, Sivas'ta su sorununun yanı sıra kanserojen ve sağlıksız boruların da olduğunu söyledi. Şehirdeki kayıp kaçak oranlarının %40-50'lere kadar ulaştığını ifade eden İnce, bu durumun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Vaatlerinde ise, göreve geldiklerinde tüm asbest boruları sağlıklı borular ile değiştireceklerini ve kayıp kaçak oranını %10-15 seviyelerine çekeceklerini taahhüt etti.