Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen dev kanal projesinde çalışmalarda önemli bir aşama kaydedildiğini duyurdu. Projenin yüzde 60'ı tamamlanan proje kapsamında Aksu, Lara ve Delisay Dereleri'nde ıslah çalışmaları hızla devam ediyor.

Başkan Özdoğan, projenin tamamlanmasıyla taşkın risklerinin büyük ölçüde azalacağını ve bölgenin su kaynaklarının korunacağını belirtti. Proje kapsamında Aksu Deresi'nde 750 metre beton duvar ve 2 adet menfez imalatı tamamlandı.

Projenin detayları:

  • Aksu Deresi menba kısmında 1869 metre çift taraflı beton ağırlık taşkın kontrol kanalı ve 11 adet menfez inşa edilecek.
  • Aksu Deresi mansabında ise 595 metre çift taraflı beton ağırlık taşkın kontrol kanalı ve mevcut kanal tabanına 450 metre ara beton, duvar üstlerine pano panel tel çit ve 3 adet menfez yapılacak.

Başkan Özdoğan, "Bu projeyle birlikte zaman zaman yaşadığımız taşkın riskini önlemiş olacağız. Emeği geçen DSİ Genel Müdürlüğümüze ve katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları LGS'de Yine Başarılı! Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları LGS'de Yine Başarılı!

Hacılar'da yürütülen dev kanal projesi ile ilçe merkezine bağlı Aksu, Lara ve Delisay Dereleri'nde taşkın riskleri azalacak ve bölgenin su kaynakları korunacak.

Kaynak: iha