Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde depremde evleri yıkılan Enis Sezer ve ailesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın çalışmalarıyla çelik karkastan yapılan yeni bir köye taşındı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 110 binden fazla ekiple bin 240 şantiyede çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Afetin birinci yılında 76 bin konut hak sahiplerine teslim edilirken, 396 bin 220 kalıcı konutun inşası da tüm hızıyla sürüyor.

Enis Sezer'in Yeni Evi Umut Oluyor

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde ailesiyle birlikte depreme yakalanan Enis Sezer, Mesthüyük köyünde çelik karkastan yapılan yeni bir köye taşındı. Devletin depremin ilk anından itibaren yanlarında olduğunu ve onları hiç yalnız bırakmadığını ifade eden Sezer, "Evleri nasıl yetiştirecekler diye merak ediyorduk. Yağmur, çamur, yaz, kış demeden çalışmalarına devam ettiler. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyorduk" dedi.

Kayseri'de Şimşekler Gökyüzüne Türkiye Haritası Çizdi! Kayseri'de Şimşekler Gökyüzüne Türkiye Haritası Çizdi!

Bakan Özhaseki: "Vatandaşımız İçin En Güzelini Yapıyoruz, Yapmaya Devam Edeceğiz"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de depremzedelerin her zaman yanında olduklarını belirterek, "Enis kardeşimin de tüm depremzede vatandaşlarımızın da hiç endişesi olmasın. Dün olduğu gibi bugün de yarın da onların yanındayız. Onlar için en iyisini en güzelini yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.