Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şubesi tarafından 21 okulda düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması, coşkulu bir katılımla gerçekleşti. Eğitim ve maneviyatın önemine vurgu yapan yarışmada, öğrenciler Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatını anlama ve anlatma becerilerini geliştirdi.

AGD Kayseri Şube Başkanı Yusuf Şahin, yarışmanın önemini şu sözlerle vurguladı: "Siyer-i Nebi yarışması, gençlerimizin peygamberimizi daha yakından tanımalarını ve hayatını anlamalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor. Bu tür etkinliklerle gençlerimizin manevi yönden gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu gibi etkinlikler gençler arasında manevi değerlere olan ilginin artmasına ve peygamberimizin hayatının daha geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağlıyor. Biz de bu amaçla çalışmalarımızı genişleterek yapmaya özen gösteriyoruz."

Şahin, bu yıl yarışmanın 21 okula yayıldığını ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek şunları söyledi: "Gençlerin bu derecede ilgisi ile biz de heyecanlanıyoruz. Biz bu coşkuyu ile çalışmalarımızı da hızlandıracağız. Gençlerimizle faaliyetlerimiz aralıksız sürecek."

Yarışmaya katılan öğrenciler, Hz. Muhammed'in hayatını konu alan kitaptan soruların yer aldığı sınavda büyük bir heyecanla mücadele etti. Dereye giren öğrencilere çeşitli ödüllerin verileceği bildirildi.

Tomarza'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Gençlik ve Spor Bayramı Renkli Gösterilere Sahne Oldu! Tomarza'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Gençlik ve Spor Bayramı Renkli Gösterilere Sahne Oldu!

(iha)