Danimarka'da iki yıl önce rahatsızlanarak uçak ambulansla Türkiye'ye getirilen ve tedavisi sonucu sağlığına kavuşan diş hekimi Aysun Aydemir İnam, kendisini kurtaran sağlık ekibine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

2022 yılında Danimarka'da akciğerinin söndüğünü öğrenen İnam, acil olarak göğüs tüpü takıldı. Durumu ilerleyen İnam, Sağlık Bakanlığı'na bağlı uçak ambulansla Türkiye'ye getirildi ve Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Doç. Dr. Funda İncekara ve ekibi tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından acil ameliyata alınan İnam, sağlığına kavuştu.

Hayatını Türkiye'ye Borçlu Olduğunu Söyledi

Sağlığına kavuşmasının ardından Almanya'ya dönen İnam, iki yıl sonra Ankara'ya gelerek, kendisini kurtaran sağlık ekibini ziyaret etti.

"Rahatsızlanınca Danimarka'da bir hastaneye yattım. Zaman geçtikçe hastalığım ilerledi ve hayati tehlike geçirerek komaya girmişim. Acilen Türkiye'yi bilgilendirmişler. Türkiye Sağlık Bakanlığı hemen ambulans uçak göndermiş, beni Danimarka'dan alarak Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirmişler. Burada da Doç. Dr. Funda İncekara ve ekibi hemen ameliyata alarak hayatımı kurtarmışlar. Şu an durumum çok iyi ve sağlığıma kavuştum şükür. Almanya'da yaşıyorum. İlk fırsatta Türkiye'ye gelip hayatımı kurtaranlara teşekkür etmek için kendime söz vermiştim. Şimdi fırsatını bulunca ailemi de yanıma alarak Türkiye'ye teşekkür için geldim. Başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere ambulans uçak personelimize, acil ameliyata alarak hayatımı kurtaran Doç. Dr. Funda İncekara ve ekibine, hastane çalışanlarımıza, kısacası emeği olan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemle gurur duyuyorum" dedi.

Doç. Dr. İncekara: "Türkiye Sağlık Alanında Çoğu Konuda Avrupa'dan Önde"

14 Haziran Cuma 2024 Sivas Nöbetçi Eczaneler 14 Haziran Cuma 2024 Sivas Nöbetçi Eczaneler

Doç. Dr. Funda İncekara, İnam'ın ameliyatını başarıyla tamamladıklarını ve Türkiye'nin sağlık hizmetleri konusunda ne kadar ileri seviyede olduğunu dünyaya bir kere daha gösterdiklerine vurgu yaparak şunları söyledi:

"Kendi alanım için konuşacak olursak bu tür kapalı akciğer ameliyatlarını Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Bizim hastaneyle beraber ülkemizde her türlü açık, kapalı ve robotik akciğer ameliyatları başarıyla gerçekleştiriliyor. İşin aslına bakacak olursak ülkemizin aslında çoğu ülkeden sağlık hizmetleri konusunda öncü ve ileri olduğunu dünya kabul etti. Hekimler olarak biz bu durumla gurur duyuyoruz. Hastam ve meslektaşım Aysun Aydemir İnam'ın 2 yıl sonraki ziyareti ve özellikle bu ziyareti teşekkür için yapmış olması beni çok mutlu etti."

Editör: İhlas Haber Ajansı