Sivas’ta Bayram Namazı 05.38’te Kılınacak Sivas’ta Bayram Namazı 05.38’te Kılınacak

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından düzenlenen kurslar büyük ilgi gördü. Bir yılda toplam 358 kurs açılan Beşşehir'de 6 bin 791 kursiyer eğitim aldı.

Yılsonu sergisi ile sona eren kurslarda kursiyerler, el sanatları, mefruşat, giyim, Türk mutfağı, takı tasarımı, spor, kültür ve müzik gibi alanlarda öğrendiklerini sergiledi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mevlüt Bakır, kursların sadece bilgi ve beceri kazandırmakla kalmadığını, aynı zamanda toplumsal dayanışma ve birlikte üretme kültürünü de pekiştirdiğini söyledi.

Bakır, son bir yılda 358 kursta 6 bin 791 kişinin eğitim gördüğünü ve kursiyerlerin ortaya koyduğu eserlerin sergilendiğini ifade etti.

Beyşehir Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar ise yaptığı konuşmada, kurs faaliyeti gösteren diğer kurumlarla birlikte Beyşehir nüfusunun neredeyse yüzde 10'luk bölümüne eğitim hizmeti verdiklerini söyledi. Akpınar, önümüzdeki dönemde kursların sayısını ve niteliğini daha da zenginleştirmeyi hedeflediklerini ve bu kursların amacının vatandaşların becerilerini ortaya çıkarmak ve yeni beceriler kazandırmak olduğunu belirtti.

Kaynak: iha