Sivas Şoförler Odası Başkanı Şaban Yalman, bugün düzenlediği basın toplantısında şehir içi toplu ulaşım ücretlerine %50 oranında zam yapılmasını talep etti. Yalman, artan maliyetler nedeniyle böyle bir zam talebinde bulunduğunu belirterek, yaklaşık 9-10 aydır otobüs fiyatlarında bir değişiklik yapılmadığını ifade etti. 

Sivas Vefat Edenler 15 Haziran 2024 Aramızdan Ayrılanlar Sivas Vefat Edenler 15 Haziran 2024 Aramızdan Ayrılanlar

Yarın belediye meclisine sunulacak olan zam teklifi, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı ve belediyenin nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor. Başkan Yalman, öğrenci bilet fiyatlarının 8 TL'den 13 TL'ye, tam bilet fiyatlarının ise 13,90 TL'den 19 TL'ye çıkarılmasını istediklerini söyledi. Ayrıca, araç içi biniş ücretinin 25 TL olmasını talep eden Yalman, "Yaptığımız hesaplara göre bu çok büyük bir zam değil," diye ekledi.

Vatandaşlar ise sürekli olarak halk otobüslerine zam gelmesinden şikayetçi. Sivas Şoförler Odası’nın halk otobüsleri için zam talebinde bulunması üzerine, Sivas Belediyesi'nin bu konuya nasıl bir yaklaşım sergileyeceği merak konusu. Gözler şimdi Belediye Başkanı'na çevrilmiş durumda.

Muhabir: Adem Bulgaz