Büyük Birlik Partisi (BBP), 31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan mahalli ve idari seçimlere sadece 5 gün kala, Sivas'ta etkileyici bir gövde gösterisi düzenledi. 25 Mart 2024 Pazartesi günü, BBP Sivas İl Başkanlığı tarafından Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 15. yılı münasebetiyle kent meydanında bir iftar programı düzenlendi. Programa katılımın yoğun olması, BBP'nin Sivas halkı üzerindeki güçlü etkisini bir kez daha ortaya koydu.

Bbp Iftar

İftar programına, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici liderliğinde genel merkez yetkilileri, Sivas merkez ve ilçe belediye başkan adayları, ilçe temsilcileri ve parti mensupları katıldı. Programda yapılan konuşmalarda, BBP'nin Sivas'taki güçlü duruşu ve seçimlerdeki hedefleri dile getirildi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, konuşmasında partisinin Sivas'taki başarısını vurgulayarak, BBP'nin kurulduğu günden beri Sivas'ta önemli bir siyasi aktör olduğunu belirtti. Medyada yapılan algı operasyonlarına rağmen, Sivas halkının partilerini desteklediğini ve seçimlerde hak ettikleri cevabı vereceklerine olan inancını dile getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu Kaleyi Ziyaret Etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu Kaleyi Ziyaret Etti

Bbp 25

Ayrıca, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 15. yıl dönümü dolayısıyla yapılan iftarın anlamına vurgu yaparak, Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından BBP'nin ayakta kalacağı ve Türkiye siyasetinde etkin bir rol oynamaya devam edeceğini söyledi.

Bbp 25 Mart

BBP Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun ise konuşmasında, Sivas'ın tarih, kültür ve medeniyet şehri olduğunu vurgulayarak, Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas'a olan sevdasını ve BBP'nin Sivas için taşıdığı önemi anlattı. Uzun, seçildikleri takdirde Sivas'ın yaşadığı sorunları çözeceklerini ve şehri hak ettiği yere taşıyacaklarını ifade etti.

Bbp Gövde Gösterisi Iftar

Öte yandan BBP İl Teşkilatı’nın düzenlediği iftar ve anma programına katılımın yoğun olduğu görüldü.