İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun'un 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde emekli vatandaşlara her ay 2000 lira destek verme vaadini hatırlattı. Karasu, Başkan Uzun'a yazdığı dilekçede, bu vaadin yerine getirilip getirilmediğini sordu.

Emeklilere 2000 TL Destek Vaadi Unutulmadı

Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, seçim kampanyası sırasında emekli vatandaşlara her ay 2000 TL destek vereceğini söylemiş ve bu vaat ile büyük bir beklenti yaratmıştı. Ancak, başkan olmasına rağmen bu vaadini yerine getirmemesi tepkilere yol açtı. İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, dilekçesinde bu durumu eleştirerek açıklama istedi.

Volkan Karasu'nun Dilekçesi

Karasu, belediye başkanlığına yazdığı dilekçede şu ifadelere yer verdi: "Sn. Dr. Adem Uzun, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri adaylık sürecinde, emekli vatandaşlara her ay 2000 TL nakit desteği vereceği vaadinde bulunmuştu. Ancak, bu vaadin hayata geçirilip geçirilmediğine dair herhangi bir bilgi paylaşılmamıştır."

YANGINA SEBEP OLMAYALIM, DİKKATLİ OLALIM YANGINA SEBEP OLMAYALIM, DİKKATLİ OLALIM

Demokratik ve Şeffaf Yönetim Çağrısı

Karasu, demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olarak konunun açıklığa kavuşturulmasını talep etti. "Emeklilere nakit desteği hususunda herhangi bir çalışmanın olup olmadığını ve ilgili kuruluşlarca alınan bir kararın mevcut olup olmadığını öğrenmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Sivas halkı, Başkan Uzun'un bu önemli vaadi yerine getirip getirmeyeceğini merakla bekliyor. Bu konuda yapılacak açıklamalar ve gelişmeler, emekli vatandaşların ve tüm Sivas halkının yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor.

Muhabir: BÜLTEN