24 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumları 24 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumları

Alternatif eğitim modeliyle fark yaratan Başka Bir Okul Mümkün Kooperatifi (BBOM), 10. yıl dönümünü coşkulu bir kutlama ile gerçekleştirdi. Kurulduğu gün bu yana çocuk haklarının savunan, demokrasiyi benimseyen, ekolojik dengeye ekonomik ve kâr amacı gütmeyen okulların yaygınlaştırılması ve yaygınlaştırılması için çalışan kooperatif, bu anlamlı dönüm noktası başarılarını ve gelecek hedeflerini paylaştı.

2014 yılında 11 ebeveyn tarafından BBOM'a gönderilen eğitim sistemindeki eksiklikleri fark ederek ideal bir eğitim ortamı yaratma arzusuyla yola çıktı. Bugün ise geniş ortak ve gönüllülerden oluşan bir topluluğa dönüşen kooperatif, bu heyecanla yolculuğuna devam ediyor.

2015 yılında Renkli Orman Anaokulu'nu ve 2017 yılında da Renkli Orman İlkokulu'nu kurarak bu hedeflerine doğru ilk adımlarını bir grup hayalperest olarak attıklarını belirten Kurucu Ortak ve Okul Müdürü Yasin Sancak "Başka Bir Okul Mümkün Kooperatifi, sadece bir eğitim kurumu değil, aynı zamanda bir topluluk ve bir harekettir. Bizler, çocukların haklarını savunmak, katılımcı demokrasiyi desteklemek ve ekolojik dengeye saygı göstermek için bir araya geldik.Geçtiğimiz on yıl boyunca, birlikte çalışarak, dayanışma içinde hareket ederek çok şey başardık" dedi.