2013 yılında bir dönem projesi olarak doğan Olten Filarmoni Orkestrası, 10 yıldır süren müzikseverlere muhteşem deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Konservatuar öğrencilerine müzisyenlere istihdam sağlamak amacıyla kurulu orkestra, bu 10 yıllık yolculuklar boyunca hem profesyonel hem de toplumsal açıdan önemli adımlar atarak, temel adımlarla ilerlemektedir.

24 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumları 24 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumları

Her ay İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen konserlerle klasik müzikseverleri buluşturan orkestra, bu konserlerde dünyaca ünlü sanatçılara da ev sahipliği yapıyor. 14 Şubat'ta Amsterdam'da verilen konserle uluslararası alanda da yerin sözünü ettiren Olten Filarmoni Orkestrası, sadece belli bir kesim değil, tüm müzikseverlere ulaşmayı hedefliyor. Bu yetenek, "Askıda Bilet" uygulamasıyla konserlere ücretsiz katılma imkanı sunarak sanata erişimi demokratikleştiriyor.

Olten Sanat İcra Kurulu Başkanı Fatma Olten, "Olten Filarmoni Orkestrası olarak 10 yılı aşkın bir süredir birçok konsere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Askıda bilet kampanyasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin sanata ulaşmasını sağlamak, onların yeni ufuklar keşfetmesine yardımcı olmak bizim için büyük bir anlam taşıyor. Bugüne kadar 5000'e yakın öğrenciye davetiye vererek onları klasik müzikle buluşturduk. Askıda bilet kampanyasıyla bu sayıyı çok daha büyütme arzusundayız." şeklinde konuştu.