Ziyarette, ilimizde yürütülen eğitim çalışmaları ile Sivas Valiliği himayelerinde yürütülen Hedef ve Miras projeleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ardından Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde "Okul Müdürleri ve Öğretmenler İçin Okul İkliminde Yeni Paradigmalar" konulu seminere geçildi.

Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, selamlama konuşmasında okul ikliminde yeni yaklaşımların 21. yüzyılda çok önemli olduğunu ve bu yeni yaklaşımların öğrenmeye olan katkıları üzerinde durarak Mehmet Baki Öztürk hocanın seminerinin bu açıdan çok değerli olduğunu söyledi.

Daha sonra sunuma geçen Mehmet Baki Öztürk, 21. yüzyılda okullarda yeni yaklaşımların hâkim olması gerektiğini, uygulamalarıyla anlattı. Değişen dünyada, bir alanda her şeyi, her alanda da bir şeyi bilmenin modern paradigmalardan olduğunu ifade etti. Okullarda liderliğin önemini vurgulayan Öztürk, "Öğrencilerimize liderlik ederek onların sosyalleşmesini sağlamak, kendilerini ifade edebilme becerilerini geliştirebilmek, en önemlisi de hayallerine ve hedeflerine yürüme bilinci oluşturmak temel hedefimiz olmalı." dedi.

Sivas’ta Tarihi Eserlerin Kıymeti Bilinmiyor Sivas’ta Tarihi Eserlerin Kıymeti Bilinmiyor

Daha sonra Sivas Valiliği himayesinde yürütülen akademik başarının artırılması amacıyla hazırlanan Miras projesine vurgu yapan Öztürk, öğrencilerin akademik olarak gelişimlerinde motivasyon, izleme ve rehberliğin çok önemli olduğunu bunların akademik başarı ve sınavlarla somutlaştırılmasının önemi üzerinde durdu. Büyük bir ilgi ve dikkatle takip edilen seminer, hediye takdimi ile sona erdi.