Program, Azerbaycan ve Türkiye milli marşlarının okunması ve saygı duruşu ile başladı. Ayrıca Türk Dünyası halklarının coşkulu dansları gösterisi büyük bir ustalıkla sergilendi.

Büyükelçi Bağcı: "23 Nisan Birleştirici Ruhu Temsil Ediyor"

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, "Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün egemenliğinde milletin iradesinin sağladığı ve bölgeden kayıtsız şartsız milletin, Kurtuluş Savaşı'nda yönetilen Gazi Meclisi'nin 104. yıl dönümünde bulunduğunu gösteriyor. Bundan tam 104 yıl önce ortaya çıkan birleştirici ruh bugün de en büyük dayanağımızdır" dedi.

Konya'da İkinci El Araçta Sahte Airbag Skandalı: Ekspertizde Sünger Çıktı Konya'da İkinci El Araçta Sahte Airbag Skandalı: Ekspertizde Sünger Çıktı

Bağcı, 23 Nisan'ın sadece bir bayram olmadığını, aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bir gün olduğunu da belirtti. Bağcı, "Cumhurbaşkanlığımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuyla güçlü hedeflere adım adım ilerliyoruz. Eğitim ve her alanda kalkınmaya önem veren milletimiz, Türkiye Yüzyılı'nda da büyüyecek ve bu cennet vatanı onlara emanet olacak" diye konuştu.