Ankara'nın Altındağ ilçesi Ali Ersoy Mahallesi'nde parkta yürüyen bir vatandaş, sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Başıboş gezen köpekler nedeniyle tedirginlik yaşayan mahalle sakinleri, soruna bir çözüm bulunmasını istiyor.

Frensiz Tır Dehşet Saçtı: 1 Can Aldı, 1 Yaralı! Frensiz Tır Dehşet Saçtı: 1 Can Aldı, 1 Yaralı!

Vural Kedici isimli vatandaş, Ali Ersoy Parkı'nda yürüdüğü sırada başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Köpeklerin üzerine atlamasıyla ayağı kayarak düşen Kedici, yerlerde yuvarlandı. Kedici, saldırıyı şu şekilde anlatıyor:"Parktan geçiyordum ve telefona bakarken köpekler saldırdı. Bir tanesi geldi tam ısıracaktı düştüm, ayağım kaydı. Kulübeye doğru gittim ve onlar da benden uzaklaştı. Bu mahallede şikayetler devamlı var. Altındağ Belediyesinden köpeklerin bu mahalleden kaldırılmasını istiyoruz. Bunlardan herkes şikayetçi."

Kedici, Altındağ Belediyesinden herhangi bir çözüm alamadığını da belirtiyor:"Telefonda bana dediler ki ‘Onunla ilgili kanun çıkmadı. Kanun çıkınca değerlendirmesini yapacağız.’ Olay böyle oldu ama zor kurtuldum. 5-6 tane vardı."

Başıboş köpeklerden tedirgin olduğunu söyleyen Kedici, mahalle sakinlerinin de köpeklerden korktuğunu ve bu sorunun çözülmesini talep ettiğini vurguluyor:"Bu mahallede bunlar hep geziyor. Daha önce de aradım ben, kaldırdılar ama hala devam ediyor. Bu yol da çocuğun okul güzergahı. Benimki gibi çocuklar her gün okula gidiyor, onlar da korkuyor. Buna artık bir çözüm bulunsun. Köpekler buradan kaldırılsın."

Kedici'ye saldırıyı gören site güvenlik görevlisi İbrahim Koç da köpeklerin kendisine de saldırdığını ve çocukların okula gitmesinden endişe duyduğunu dile getiriyor:"Vural ağabeyden önce bana saldırdılar. Kapının önünde dikiliyordum. Bana doğru yürüdüler ve köpekleri ‘hoşt’ diyerek kovaladım. Karşı parka atladılar. Karşı parkta da 2-3 dakika sürmedi Vural ağabey aşağıya koşarak indi. Ben de onunla yardımlaşmak amacıyla dışarı çıktım. Çocuklarımızı okula gönderemiyoruz."

Kaynak: iha