Aksaray'da alkollü araç kullanan bir sürücü, polisler tarafından durdurularak ehliyetine el konulunca şoke oldu ve "Nasıl yapacağız?" diye polis memuruna sordu.

Olay Gece Yarısı Gerçekleşti

Barajda Mahsur Kalan Balıkçılar Kurtarıldı Barajda Mahsur Kalan Balıkçılar Kurtarıldı

Edinilen bilgilere göre olay, Aksaray'ın Kurtuluş Mahallesi'nde gece yarısı gerçekleşti. Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş ve Trafik Şubesi ekipleri tarafından uygulama yapılıyordu. Ekipler, şüpheli bir şekilde seyreden 68 HK 292 plakalı hafif ticari aracı durdurdu.

Alkol Metresi 1.02 Promil Gösterdi

Ehliyet ve ruhsat kontrolünden geçirilen sürücü T.G.'nin (40) tedirgin hali ve hareketleri dikkat çekti. Alkollü olabileceği şüphesi üzerine T.G.'ye alkol testi yapıldı. T.G., alkol testinden kurtulmak için "1 bira içtim, devamı da olmayacaktı yani" dedi. Fakat alkol metreye üflediğinde 1.02 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

"Amirim Ama Ben Esnafım, Nasıl Yapacağız?"

Ceza işlemleri için polis aracına alınan T.G., ehliyetine 6 ay el konulduğunu öğrenince şoke oldu. Polis memurunun "Ehliyetinize 6 ay el konuldu. Bu süre zarfında araç kullanmayın" demesi üzerine T.G., "Amirim ama ben esnafım. Nasıl yapacağız?" diye ilginç bir tepki verdi.

6 Bin 439 TL Para Cezası ve 6 Ay Ehliyet Yasağı

Ceza ve ehliyetine el konulmaktan kurtulmak için uzun süre dil döken T.G., "Vallahi ilk defa böyle bir şey başıma geliyor yemin ederim. Vallahi mahvoluruz amirim yapmayın gözünüzü seveyim" dedi. Fakat tüm çabalarına rağmen T.G.'ye yasal sınırın üzerinde alkollü araç kullanmaktan 6 bin 439 TL para cezası kesildi ve ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu. Araç, T.G.'nin bir yakınına teslim edildi. T.G. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.