Aksaray Emniyet Müdürlüğü, okul bölgelerinde dron ve narkotik köpeğiyle yaptığı denetimlerle öğrencilerin güvenliğini en üst seviyeye çıkarıyor.

Geniş Kapsamlı Uygulamalar:

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM), Terörle Mücadele (TEM), Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Asayiş ve Trafik Şubesi ekipleri, okul bölgelerinde geniş çaplı uygulama ve denetimler gerçekleştiriyor.

Hassas Burunlu Narkotik Köpeği Görevde:

Hassas burunlu uyuşturucu detektörü narkotik köpeği de uygulamalara katılarak araç ve yayalarda uyuşturucu arama çalışmalarına destek veriyor.

Dron ile Havadan Kontrol:

Uygulama noktaları ve okul bölgeleri, dron ile havadan da kontrol edilerek kaçakçılık ve diğer şüpheli faaliyetlere anında müdahale imkanı sağlanıyor.

Her Şube Kendi Alanında Denetim Yapıyor:

Durdurulan araç ve yayalar üzerinde Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şubeleri tarafından detaylı denetimler yapılıyor. Trafik ekipleri ise araçlar üzerinde gerekli sorguları gerçekleştiriyor.

Otomobilde Multimedya Bölümüne Gizlenmiş Uyuşturucu ve Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi Otomobilde Multimedya Bölümüne Gizlenmiş Uyuşturucu ve Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi

Huzur ve Güvenlik Sürekli:

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Halkın ve özelikle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" ifadelerine yer verildi.