Aksaray'da, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ve Asayiş Şubesi ekipleri tarafından rutin uygulama yapılırken ilginç bir olay yaşandı. Gülağaç ilçesi Kireçlik Mevkii'nde uygulama noktasına 50 metre kala duran bir araçtan şüphelenen ekipler, aracı durdurarak sürücü K.A.'dan (38) kimlik ve ehliyetini talep etti.

Sürücünün tedirgin hal ve hareketlerinden şüphelenen ekipler, alkol kontrolü yapmak istedi. Alkolmetreye üflemekten ilk başta çekinen K.A., yapılan kontrolde 0.53 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Dolandırıcı Polis Taklidi Yaparken Yakalandı! Dolandırıcı Polis Taklidi Yaparken Yakalandı!

Ehliyetini isteyen polise, K.A.'nın verdiği yanıt ise şaşkınlık yarattı: "Ehliyetim sizde." Yapılan sorgulamada K.A.'nın 3. kez alkollü araç kullanırken yakalandığı, 2. kez ise ehliyetsiz olarak direksiyon başında durdurulduğu ortaya çıktı.

Daha önceki ehliyetine el konulan K.A.'ya, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplamda 25 bin 954 TL para cezası kesildi. Ayrıca ehliyetine bu kez 5 yıl süreyle el konuldu. Olay yerinden çekilen otomobil ise K.A.'nın ehliyetli bir yakınına teslim edildi.

Kaynak: iha