Minarelerden Şeker Yağıyor: Bilecik'te Osmanlı Geleneği Canlandı! Minarelerden Şeker Yağıyor: Bilecik'te Osmanlı Geleneği Canlandı!

11. Erol Günaydın Tiyatro Günleri’nin ilk akşamında Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu tarafından "Rumuz Goncagül" adlı tiyatro oyunu, Akçaabatlı tiyatro severlerle buluştu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu tarafından "Rumuz Goncagül" adlı tiyatro oyununa; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda tiyatro sever vatandaş katıldı. Ordu Büyükşehri Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Rumuz Goncagül’ adlı tiyatro oyununda; başkahramanlardan olan İnsaf Hanım, evlenme çağına gelmiş kızı Gülsün’e gazetede yayınlanan Gönül Postası aracılığıyla eş aramaktadır. Bu arayış aynı zamanda da yoksulluktan kurtulma mücadelesidir. Anne-kızın bu serüven içerisinde göremediği, aslında aşkın çok yakınlarında olduğudur. Aşk, yoksulluk ve refaha çıkma hayallerinin eğlenceli hikayesi anlatıldı.

Erol Günaydın (2)


‘Rumuz Goncagül’ adlı tiyatro oyununun sonunda duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Bu yıl 11.’sini düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz Erol Günaydın tiyatro Günlerimiz, 6 akşam boyunca devam edecek. Ordu, İnegöl, Erzurum, Giresun ve Trabzon’dan gelen tiyatro ekipleri 6 farklı oyunla sizlerin karşısında olacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Ekibi tarafından sahnelenen ‘Rumuz Goncagül’ adlı oyunun bizim için ayrı bir önemi var. Akçaabat Belediyesi Tiyatro Ekibi 1999 yılında kurulduğunda sahnelenen ilk oyun ‘Rumuz Goncagül’ idi. Bu sebeple ayrı bir ilgiyle oyunu takip ettim; çok da keyif aldım. Tiyatro ekibimize hem Akçaabat’ımıza hoş geldiniz diyorum hem de muhteşem performansları için çok teşekkür ediyorum" dedi.