31 Mart yerel seçimlerinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti) değişim talepleri yükseliyor. Ancak, vatandaşlar arasında hızla yayılan değişim isteğiyle genel merkez arasında bir uyumsuzluk gözleniyor. Sivas’ta ise AK Parti teşkilatlarında önemli değişimlerin beklendiği konuşuluyor. İl, merkez ilçe, kadın kolları ve gençlik kollarında değişim beklentisi hakim.

AK Parti Sivas İl Başkanlığı İçin Gözler Abdullah Güler’de AK Parti Sivas İl Başkanlığı İçin Gözler Abdullah Güler’de

Özellikle Sivas Teşkilatı’nda il başkanlığı için adı geçen isimlerin sayısı artıyor. Turan Topgül, Murat Toraman, Hakan Akkaş’ın ardından, Sedat Darıcı’nın ismi de sıkça gündeme geliyor. Sedat Darıcı’nın, Ankara siyasetindeki yakınlığı ve uzun yıllar AK Parti’nin deneyimli milletvekillerinden Mustafa Açıkalın ile çalışmış olması dikkat çekiyor. Bu durum, Darıcı’nın il başkanlığı için avantajlı bir konuma gelmesine neden oluyor.

Bazı vatandaşlar, “Yıllardır Sedat Darıcı, dernek üyeliğinde de başarılı profiller çizdi. Aynı şekilde AK Parti Teşkilatı’na uzun yıllardır hizmetler veriyor. Geçmiş dönemlerde Milletvekili Mustafa Açıkalın ile de çalışmış olması, Darıcı’nın siyasette tecrübeli olduğunu gösteriyor. Sivas’ı ve Sivaslıları yakinen tanıyor olması sebebiyle, başarılı bir şekilde il başkanlığı yapabileceğine inanıyorum.” görüşlerinde bulundu.

Ancak, genel merkezde herhangi bir değişim hareketliliği gözlenmemesi, vatandaşların dikkatini çekiyor. Değişim isteği ile ilgili beklentilerin karşılanıp karşılanmayacağı merakla bekleniyor.

AK Parti’deki bu değişim talepleri, ilerleyen günlerde nasıl bir sonuç doğuracak, yakından takip ediliyor.