Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yılı nedeniyle açıklama yapan SESOB Başkanı Hakan Demirgil, “Ülkemizin kurtarıcısı ve tarih boyunca insanlığın yetiştirdiği en büyük komutanlardan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte vatanı uğruna büyük mücadeleler vererek bu ülkeyi Türk milletine armağan etmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştırmış, barışçı kimliği, insani değerle önem vermesi ile de dünyanın saygın liderleri arasında yerini almıştır.  Atatürk ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak, büyük bedeller ödenerek kazanılan vatanımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak hepimizin görevidir. Ülkemizin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk, 85 yıl önce hayata gözlerini yummasıyla herkesi yasa bağan, kişiliği, zekası ve çalışkanlığıyla vatan topraklarını ve cumhuriyeti bizlere bırakarak tüm dünyanın takdirini toplamıştır. Esarete boyun eğmeyen bir milletin evladı ve bir lider olarak Atatürk’ün ve kahraman yol arkadaşlarının bizlere emanet ettikleri sorumlulukların bilinci ile milli mücadele ruhunun izinde daha nice yüzyıllara hep birlikte yürüyeceğiz.

Büyük Atamızı andığımız bugünde onun ilkeleriyle onun gösterdiği hedefe doğru Türk milletinin ve Türk vatanının Türkiye Cumhuriyeti ve Ay Yıldızlı Türk bayrağı çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız.” dedi.

Kasapların İsyanı Artıyor Kasapların İsyanı Artıyor

SESOB Başkanı Demirgil, esnaf ve sanatkârlar olarak bu ülkenin sosyal yapı taşı, ekonominin can damarı olmaya devam edeceklerini dile getirerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, tüm kahramanları bir kez daha şükranla yad ettiklerini kaydetti.