Kayserispor'un 4 Haftalık Heyecan Dolu Maç Programı! Kayserispor'un 4 Haftalık Heyecan Dolu Maç Programı!

Şenlik kapsamında, Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri'nden 20 ülkeden öğrencilerin başarılı projeleri ödüllendirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), TÜRKSOY, Türk Hava Yolları, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Mamak Belediyesi'nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte, dünya genelinden gelen öğrenciler projelerini sergiledi.
Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şenlik, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı, Türk Dünyası Çocuk Vakfı Başkanı Güngör Azim Tuna, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Elif Özbek ve ilçe protokolü ile Gönül Dağı oyuncularından Feyza Işık ve Serkan Kuru'nun katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.
Etkinlikte Mamak Belediyesi Mehter Takımı ve Türk Cumhuriyetleri'nden gelen öğrencilerin performansları izleyicilerden büyük alkış aldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bosna Hersek, Özbekistan, Kırgızistan, Arnavutluk, Romanya, Pakistan, Çad, Filistin ve Afganistan'dan gelen öğrenciler, iki gün boyunca çeşitli konularda gerçekleştirdikleri projeleri sergiledi. İklim değişikliği, küresel ısınma, geri dönüşüm, çevreci binalar gibi konular üzerine yapılan projelerden dereceye girenler ise ödüllendirildi.
Mamak Belediye Başkanı Hüseyin Aksoy, şenliğin başarılı geçmesinden dolayı öğrencilere teşekkür ederken, etkinliğin Türk dünyası arasında kültürel ve bilimsel bir köprü oluşturduğuna vurgu yaptı.