Eskişehir Hava Şehitliği'nde duygusal anlar yaşandı. 28 Nisan 1987'de Hakkari'de şehit düşen Piyade Üsteğmen Halil Durmaz'ın silah arkadaşları, şehitlik ziyareti gerçekleştirerek Durmaz'ı anmaktan ve eşi Hülya Durmaz'a teselli olmaktan onur duydular.

Şehitlik Ziyaretinde Vefa Örneği

Afyon'un Emirdağ ilçesinde doğan ve 1982 yılında teğmen olarak orduya katılan Halil Durmaz, 1987 yılında Hakkari'de teröristlerle girilen çatışmada şehit oldu. Şehitliği Eskişehir Hava Şehitliği'nde bulunan Durmaz'ı, 37 yıl sonra silah arkadaşları ziyaret etti. Farklı illerden Eskişehir'e gelen ve duygulu anlar yaşayan Durmaz'ın komutanları ve asker arkadaşları, şehidin eşi Hülya Durmaz'a da destek oldular.

Zorlu Tır Yolculuklarına Hazır: Zarife Neslişah Turgan, İleri Sürüş Eğitimiyle Uzun Yollara Atılıyor Zorlu Tır Yolculuklarına Hazır: Zarife Neslişah Turgan, İleri Sürüş Eğitimiyle Uzun Yollara Atılıyor

Şehit Eşi: "Gurur Duyuyorum"

Eşi Halil Durmaz'ın şehit olduğu yıllarda er ve erbaş olarak görev yapanlardan, astsubay ve subay olanlardan oluşan silah arkadaşlarının vefatın üzerinden 37 yıl geçmesine rağmen ziyarete gelmelerinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Hülya Durmaz, "Eşim bayrağı seven birisi olarak vatanını ailesine tercih etmesi gurur verici" dedi.

"Komutanımızı Anmak İçin Buradayız"

1987 yılında üsteğmen olarak görev yapan emekli Albay Halit Olgun, "Şehit Üsteğmen Halil Durmaz'ı anmak için buradayız. 81 ilden gelenler var, hatta Almanya'dan bile arkadaşımız var. 37 yıl sonra şehit kardeşimizi anmak için bir araya geldik. Değer yargılarının değersizleştiği günümüzde bir değeri ortaya koymaya çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: iha