Eskişehir'de yaşayan 81 yaşındaki emekli öğretmen Ayşe Yıldız, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü'nde öğrenim görmeye başladı. Yaşına rağmen öğrenmeye olan tutkusuyla gençlere ilham kaynağı olan Yıldız, boş vakitlerin kitap okuyarak ve kendini geliştirerek değerlendirilmesi gerektiğini savunuyor.

Öğretmenlik ve Sanat Tutkusu

Kıbrıs Gazisi Hakkı Uğur Alpu'da Askeri Törenle Son Yolculuğuna Uğurlandı Kıbrıs Gazisi Hakkı Uğur Alpu'da Askeri Törenle Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ayşe Yıldız, 1987 yılında Burdur Eğitim Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra öğretmenlik mesleğine başladı. Emekli olduktan sonra ise kendini sanata adadı. Resim yapan ve birçok kez sergi açan Yıldız, bu yetkinliği ile de takdir topladı.

Hayat Boyu Öğrenme Tutkusu

Emekliliğin ardından boşluk hisseden Yıldız, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'ne sınavsız girilebildiğini duydu ve Kültürel Miras ve Turizm Bölümü'ne kaydoldu. 81 yaşında olmasına rağmen öğrenmeye olan hevesi ve azmiyle çevresine ilham kaynağı oluyor.

Gençlere Tavsiyeler

Yıldız, gençlere bol bol kitap okumaları ve kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulunuyor. Boş vakitlerin değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Yıldız, "Üniversite okumak her yaşta mümkündür. Önemli olan öğrenme arzusudur." diyor.

Kaynak: iha