Sivas'ta Büyük Gösteri: BBP Adayı Adem Uzun Rakiplerine Meydan Okudu! Sivas'ta Büyük Gösteri: BBP Adayı Adem Uzun Rakiplerine Meydan Okudu!

Sivas’ta her mahallede bulunan üç harfli zincir marketler, esnafların işlerini etkilemeye devam ediyor. Mahallelerde karşılıklı olarak bulunan zincir marketlerin bünyesinde her nevi ürünü piyasa fiyatının daha altına fiyatlarla satması esnafların zarara uğramasına yol açıyor.

Zincir marketlerde aradığı her nevi ürünü bulma imkanı olan vatandaşların ise zincir marketlerden alış veriş yapma alışkanlığını her geçen gün arttırdığı ifade ediliyor. Yetkililerin, zincir marketler hususunda projeler geliştirmesini talep eden esnaflar, her geçen gün kan kaybettiklerini dile getiriyor.

Bağlı bulundukları esnaf odalarının konuya derhal müdahale etmesini talep eden vatandaşlar; “Sivas’ta zincir market kültürü her geçen gün artıyor. Zincir marketler bir ürünü alış fiyatlarının 1 lira üstünde satabiliyor ama aynı durum bizim için geçerli değil. Küçük esnaf ile zincir marketlerin arasında büyük bir haksız rekabet var. Her yıl düzenli bir şekilde aidat ödemesi yaptığımız esnaf odalarının bize hizmet etmesini ve bu duruma bir çözüm getirmesini talep ediyoruz. Artık dayanacak günümüz kalmadı.” ifadelerini kullandı.